Foresta – Steaua 1-2, în şaisprezecimile Cupei României la fotbal. Ascultă declaraţiile date de cei doi antrenori după încheierea partidei!

Aproape 7.000 de spectatori au asistat, în nocturnă, pe stadionul “Areni” din Suceava, la meciul Foresta – Steaua, în şaisprezecimile Cupei României la fotbal.

Foresta a jucat frumos, mai ales în prima repriza, și a pierdut demn în fața steliștilor, cu 1-2 (1-1).

Scorul a fost deschis de stelistul Ovidiu Popescu, în minutul 9.

După doar 10 minute, Marius Matei a egalat.

Soarta partidei a fost decisă în primul minut al reprizei a doua, când Aganovic a trimis balonul în poarta sucevenilor.

Căinari putea trimite meciul în prelungiri, în chiar ultimul minut al jocului, dar a trimis mingea peste poartă dintr-o poziție ideală.

După meciul de aseară, Steaua s-a calificat în optimile Cupei României.

Foresta: Hânţăscu – D. Bălan, D. Lung, Mutu, Semeghin – Căinari, Stănescu, Dumitriu (Avram 65), Drugă (Cerlincă 77) – B. Rusu, M. Matei (Bujor 70).

Steaua: Niţă – Ov. Popescu, Mitrea, Toşca, D. Popescu – Aganovic, Muniru (Pintilii 76), Achim – Enache, Tudorie (Man 52), Chitoşcă (Enceanu 64).

În conferinţa de presă susţinută imediat după meci, antrenorul Stelei, Laurenţiu Reghecamf, a ţinut să felicite gazdele pentru eforturile depuse pentru ca acest meci să se poată juca la Suceava: