full screen background image

Programul campaniei „Toţi pentru curăţenia oraşului!”, pe cartiere şi asociaţii de proprietari

Până pe 14 aprilie, în municipiul Suceava se desfăşoară campania „Toţi pentru curăţenia oraşului!”.

Viceprimarul Sucevei, Lucian Harşovschi, a adresat sucevenilor rugămintea de a ajuta la menţinerea curăţeniei şi a prezentat programul complet al campaniei, pe echipe, cartiere şi asociaţii de proprietari:

Etapa I, 1-17 martie 2017, Salubrizarea arterelor principale în Municipiul Suceava după perioada de iarnă.

Se acţionează cu două echipe în cartierele: Obcini, George Enescu, Zona centrală, Zamca, Burdujeni şi Iţcani. Fiecare echipă este formată din 15 muncitori şi un şef de echipă. Se va acţiona cu două autospeciale de măturat mecanizat carosabil, patru autospeciale de măturat trotuarul, două încărcătoare frontale tip Wola, două autospeciale de transport deşeuri şi două autospeciale de spălat străzi.

Activităţi desfaşurate: toaletarea gardului viu, curăţat rigole, greblat spaţii verzi, măturat manual/mecanizat străzi, trotuare, colectat deşeuri spaţii verzi, spalat strazi, trotuare şi alte spaţii, spălat mobilier stradal, completat/montat coşuri deşeuri stradale.

Etapa a II-a, 20 martie – 07 aprilie 2017, Pregătirea municipiului Suceava pentru sărbătorile de Paşti, împreună cu asociaţiile de proprietari.

1. Săptămâna 20 – 24 martie 2017

Echipa I – Cartierul Obcini
Luni: Asociaţia 23+27, Asociatia 8+30,
Marţi: Asociaţia 23+27, Asociatia 8+30,
Miercuri: Asociaţia 23+27, Asociatia 8+30, Asociaţia Măgura, Asociatia 14,
Joi: Asociaţia 23+27, Asociatia 8+30, Asociaţia Măgura, Asociatia 14,
Vineri : Asociaţia Măgura, Asociatia 8+30

Echipa II – Cartier Burdujeni
Luni: Asociaţia 41, Asociatia 44,
Marţi: Asociaţia 50,
Miercuri: Asociaţia 33, Asociatia 34,
Joi: Asociaţia 32,
Vineri : Asociatia 39,

2. Săptămâna 27 – 31 martie 2017

Echipa I – Cartier George Enescu
Luni: Asociaţia 9 , Asociatia 11,
Marţi: Asociaţia 45,
Miercuri: Asociaţia 29,
Joi: Asociaţia 7, Asociaţia 6 Lazar Vicol, Asociaţia G5
Vineri : Asociaţia 21 Universităţii , asociaţia 6 Lazar Vicol

Echipa II – Cartier Burdujeni
Luni: Asociaţia 32, Asociaţia 33, Asociaţia 34
Marţi: Asociaţia 33, Asociaţia 34
Miercuri: Asociaţia 36, Asociatia 15, Asociatia 37, Asociaţia 39
Joi: Asociaţia Gospodarul – Cartier Iţcani,
Vineri : Artera de legătură, Traian Vuia , Cernăuţi

3. Săptămâna 03 – 07 aprilie 2017

Echipa I- Zona Centrală
Luni: Asociaţia A12, Asociatia 18, Asociatia 19, Asociatia Areni Observator
Marţi: Asociaţia A12, Asociatia 18, Asociatia 19, Asociatia 16
Miercuri: Asociaţia 24, Asociatia 25, Asociatia 26
Joi: Asociaţia 1 Parc, Asociaţia 3
Vineri : Asociaţia10, Asociaţia 22 Obor

Echipa II – Cartierul Iţcani + Cartier Zamca
Luni: Asociaţia Gospodaru,
Marţi: Asociaţia 57, Asociaţia 60, asociaţia 70
Miercuri: Asociaţia 2 Armenească, Asociaţia 3, Asociaţia T3
Joi: Asociaţia 2 Armenească, Asociaţia 3, Asociaţia Naţional
Vineri : Asociaţia 21 George Enescu, Asociaţia 17, Asociaţia 52, Asociaţia 59

Etapa a III-a, 10 – 14 aprilie 2017, Pregătirea Municipiului Suceava pentru sărbătorile de Paşti, împreună cu unităţile de învăţământ.

În această săptămână se vor salubriza anumite zone (în zonele unităţilor de învăţamânt, în zonele cultelor religioase, zonele de agrement, parcuri etc.) care vor fi stabilite la momentul respectiv: Şcoala Generală Nr. 9 “Ion Creangă, Şcoala Generală Nr. 8 Liceul cu Program Sportiv, Şcoala Generală Nr. 4,Colegiul Naţional de Informatică “Spiru Haret”, Colegiul Economic “Dimitrie Cantemir”, Şcoala Generală Nr. 3, Colegiul Tehnic “Samoil Isopescu”, Şcoala Gimnazială Nr. 1, Colegiul Naţional “Petru Rareş”, Colegiul Naţional “Ştefan cel Mare”, Colegiul de Artă “Ciprian Porumbescu”.

comments

comments




Leave a Reply

avatar

Notă de informare privind protecţia datelor personale

Acceseaza