CSŞ Rădăuţi a câştigat marele trofeul al Cupei Casei Regale la tir cu arcul

În weekendul 26-28.mai s-a desfăşurat, la Predeal, cea de-a treia editie a Cupei Casei Regale de tir cu arcul.

Federaţia Românî de Tir cu Arcul se află sub Înaltul Patronaj al Casei Regale din România.

Participanţii s-au bucurat de prezenţa Principesei Sofia.

CSŞ Rădăuţi a câştigat marele trofeul al Cupei Casei Regale. după ce a obţinut 4 medalii de aur, 3 de argint şi 2 de bronz.

Pe locul întâi s-au clasat la categoria U13 – Popescu Tiberiu şi Ciotău Gabriela, U21 – Popescu Octavian şi Haluş Anda.

Pe locul doi. U21 – Fecioru Amalia, U13 – Galan Albert şi Galan Andra.

Pe locul tri, categoria U18 – Sofroni Magda si Hritcan Patrick.

De asemenea, judeţul Suceava a fost reprezentat şi de CSM Suceava, prin Danila Andrei, care si-a adjudecat medalia de aur la categoria seniori.

“Mulţumim Clubului Sportiv Scolar Rădăuţi, Clubului Sportiv Municipal din Suceava şi Primăriei Suceava pentru sprijinul acordat.”, au declarat antrenorii Andrei Dănilă și Ioana Covaliu.