VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Premiera filmului „Nasty”, vineri, la Iaşi

Filmul „Nasty”, despre viața și cariera lui Ilie Năstase, rulează în premieră la Iași, în cadrul unei proiecții de gală în prezența echipei.

Evenimentul este programat vineri, 19 aprilie 2024, de la ora 19.00, la Sala Unirii-Cinema Victoria.

Publicul va avea ocazia să discute, după film, cu regizorii Tudor Giurgiu, Cristian Pascariu și Tudor D. Popescu.

Documentarul „Nasty” spune povestea unui personaj unic, îmbinând imagini de arhivă extraordinare și interviuri cu unii dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume, precum Rafael Nadal, Björn Borg, Jimmy Connors, Nadia Comăneci sau Boris Becker.

Ilie Năstase a dominat scena tenisului românesc și mondial în anii ’70.

Pe lângă talentul pur, el s-a impus printr-un stil de joc electrizant, iar personalitatea sa excentrică și temperamentul vulcanic, adesea controversat, i-au adus o faimă aparte.

Showman prin excelență, Mr. Nice’n’Nasty a revoluționat sportul alb cu aplombul unui veritabil rockstar.

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

USV a găzduit pregătirea lotului național al Olimpiadei de Creativitate Științifică

Locuri de muncă pentru ieșeni în Olanda și Suedia: salarii de până la 3.600 de euro pentru șoferi profesioniști

Canicula poate fi fatală pentru animalele de companie. Veterinarii avertizează: nu le lăsați niciodată în mașină

AUDIO – Sorin Bocancea: „Alegerile anticipate sunt singura soluție pentru ieșirea din criza politică”

Știri sugerate