VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Demersuri pentru refacerea podului de la Zvoriștea

Prefectura Suceava continuă demersurile la Ministerul Transporturilor și la Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere pentru alocarea de fonduri necesare lucrărilor de refacere capitală a podului de la Zvoriștea, care face legătura cu județul Botoșani.

Acest pod de peste râul Siret, amplasat pe Drumul Național 29A, se află într-o stare avansată de degradare.

Expertizele tehnice efectuate în ultimii ani au arătat că se impune ori refacerea totală ori dărâmarea și construirea unuia nou.

Podul de la Zvoriștea are o lungime de 172 de metri și a fost construt în urmă cu 90 de ani, de atunci beneficiind doar de reparații minore.

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/02/28/60-de-strazi-sucevene-vor-fi-refacute-in-acest-an/

Distribuie

Din aceeși categorie

Charles Montgomery, unul dintre cei mai influenți urbaniști ai lumii, vine la Iași

AUDIO – Investiție de 10 milioane de euro la Aeroportul Iași: proiectul pentru terminalul T3, aprobat

Măsuri noi la Pașcani pentru colectarea deșeurilor vegetale: gratuit acum, taxă posibilă din 2027

Sistem video de supraveghere cu 170 de camere, implementat în comuna Ruginoasa

Știri sugerate