VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Agenţi economici verificaţi de ISU Neamţ

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ a finalizat o serie de verificări, în perioada 17 ianuarie – 10 februarie, concentrându-se pe 17 societăţi comerciale din domeniul turismului și al alimentaţiei publice.

Verificările au relevat 74 de neconformităţi în ceea ce priveşte securitatea la incendiu, cu 42 de avertismente și 23 de amenzi aplicate.

9 dintre aceste obiective funcţionau fără autorizaţie de securitate la incendiu, unul dintre ele fiind sancţionat cu oprirea activităţii.

Amenzi în valoare totală de 467.500 de lei au fost aplicate în această perioadă.

Într-un efort de a îmbunătăţi procedurile, începând cu 1 ianuarie, documentaţiile privind securitatea la incendiu trebuie depuse exclusiv în format electronic, cu semnătură electronică.

Aceste măsuri vizează îmbunătăţirea transparenţei şi eficienţei în gestionarea securităţii la incendiu.

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/02/14/locuri-pentru-comerciantii-locali-in-piatra-neamt/

Distribuie

Din aceeși categorie

Cerc de lectură si întâlnire cu autoarea

Octogenar la un pas de moarte, din cauza coșului de fum

Oameni fără adăpost, salvați de la îngheț

Misiune de salvare la granița de nord: Cetățean ucrainean aflat în șoc hipotermic, salvat de polițiștii din Darabani

Știri sugerate