La recentul congres PNL, au fost invitați să ia cuvântul și câțiva președinți mai vechi, care, evident, l-au ridicat în slăvi de ILIE BOLOJAN.
Foarte frumoasă atmosfera, dar avem o nelămurire: de ce au lipsit de pe scenă președinți precum CIUCĂ, CÎȚU, ANTONESCU, TĂRICEANU sau JOHANNIS?
Cu ei nu se mândresc urmașii Brătienilor?
Chiar îi dau uitării așa ușor?
Oricum, fostul și viitorul liberal LUDOVIC ORBAN a făcut din nou spectacol!
ȘICĂ MANDOLINĂ mai avea un pic și scotea auditoriul la revoluție…

Când te mănâncă limba, se găsește cine să te scarpine!
Primărița Craiovei, OLGUȚA VASILESCU, a prezentat, pe o rețea de socializare, un nou model de stație de autobuz, construită în formă de umbrelă, după care i-a agitat pe criticii de artă urbană să își spună părerile.
Evident, a urmat un val de hate-uri cu sau fără legătură cu subiectul prezentat.
Până la urmă, pentru a pune capăt agitației digitale, primărița a trebuit să restricționeze comentariile.
Cam așa se întâmplă atunci când o cauți cu tot dinadinsul…

Fotbalagiii turci s-au făcut de toată bafta la Campionatul Mondial, fiind eliminați încă din grupă!
Vedete precum GULLER, CALHANOGLU, YILMAZ și AKTURKOGLU se întorc acasă cu codița între picioare.
Suporterii au răbufnit imediat, cerând demisia antrenorului VINCENZO MONTELLA și firește că au primit satisfacție.
Asta e, se mai întâmplă!
Totuși, suporterii să zică „teşekkür ederim” pentru că i-au văzut în carne și oase la Campionatul Mondial, deoarece puteau să stea foarte bine acasă, la televizor, cum facem noi…

Ascultă FAKE NEWS de joi, 25 iunie: