VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Creștere a numărului de pasageri pe aeroportul din Iași

Romeo Vatră, directorul Aeroportului Internațional Iași, a transmis că în primele două luni ale anului s-au înregistrat creșteri semnificative, în comparație cu aceeași perioadă din 2023. Astfel, evoluția numărului de pasageri are un avans de 45% față de primele două luni ale anului trecut. 

Totodată, directorul aerogării ieșeni a transmis că obiectivul de anul acesta este depășirea pragului de 2.500.000 de pasageri. Astfel, aeroportul trebuie să se îndrepte, cu pași repezi, spre borna de 3 milioane.

„Suntem optimiști, dar trebuie să ținem cont că Wizz și-a schimbat flota de la Iași, de la avioane care aveau 230 de locuri, la avioane care au 180 de locuri. 

Cu ajutorul noului terminal T4 sperăm să atragem și alte companii aeriene, să avem noi destinații. 

Lucrurile nu se vor întâmpla peste noapte, 2024 și 2025 vor aduce noutăți la Aeroportul Iași” transmite Romeo Vatră, directorul Aeroportului Internațional Iași,

 

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Privé Fashion Events revine pe 18 septembrie

POLIȚIȘTII DE SIGURANȚĂ ȘCOLARĂ – ACTIVITĂȚI PREVENTIVE DESFĂȘURATE LA FESTIVALURILE ÎN AER LIBER

Zilele Nordului 2025: 13.000 de participanți, 100 de evenimente și o nouă demonstrație a faptului că orașele se schimbă prin cultură

Nouă operații de transplant renal în șase zile la Iași

Știri sugerate