VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Tot mai mulţi ieşeni ajung la spitalul din cauza gripei

În ultimele săptămâni, tot mai mulţi ieşeni au ajuns la Spitalul Clinic de Boli Infecţioase din Iaşi din cauza gripei.

Cadrele medicale se confruntă cu o creştere bruscă a numărului de cazuri şi trag un semnal de alarmă în rândul populaţiei.

Totodată, la unitatea medicală ieşeană a apărut şi primul caz de pacient cu dublă infectare, prezentând atât virusul gripal cât şi Covid 19.

Dr. Florin Roşu, manager al Spitalului de Boli Infecţioase din Iaşi, a vorbit despre situaţia îngrijorătoare:

 

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/01/11/usr-cere-demiterea-conducerii-ctp-iasi/

 

 

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Doi pompieri din Botoșani, recompensați cu diplome de apreciere de ministrul Afacerilor Interne pentru intervenții salvatoare în timpul liber

Apel Nova Apaserv pe timp de caniculă: consumați apa în mod responsabil!

Codul Roșu de caniculă pentru județul Botoșani, prelungit până pe 1 iulie

Zeci de primării amendate pentru gunoi

Știri sugerate