VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Pelerinaj de Florii, organizat la Iaşi

Sâmbătă, 27 aprilie 2024, în ajunul marii sărbători a Intrării Domnului în Ierusalim, Arhiepiscopia Iaşilor va organiza Pelerinajul de Florii, atât la Iaşi, cât şi în alte protopopiate de pe cuprinsul eparhiei, la care vor participa cei doi ierarhi, preoți, monahi, monahii și credincioși mireni.

În municipiul Iaşi, Pelerinajul de Florii va fi organizat de cele trei protopopiate ieşene şi va începe de la ora 15.00, odată cu săvârşirea slujbei Vecerniei la Mănăstirea Bărboi de Preasfinţitul Părinte Nichifor Botoșăneanul.

Astfel, la ora 16.00 va avea loc Rugăciunea de binecuvântare a sălciilor la Biserica Bărboi.

La ora 16.30 va avea loc Plecare către Biserica „Sfântul Sava”, spre Mănăstirea „Sfinţii Trei Ierarhi”. La ora 17.00 se va pleca spre Catedrala Mitropolitană, pe Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, iar la ora 17.30 va avea loc sosirea la Catedrala Mitropolitană din Iaşi, unde alaiul pelerinilor va fi întâmpinat de Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Teofan.

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/04/25/la-miroslava-continua-investitiile-in-educatie/

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Doi pompieri ieșeni reprezintă România la GRIMPDAY 2026, una dintre cele mai dificile competiții de salvare din lume

Avertisment pentru ieșeni și apicultori: începe o nouă etapă a campaniei de dezinsecție în tot orașul

193 de milioane de lei pentru exproprierile de pe traseul Autostrăzii A8 Moțca–Iași–Ungheni

IMM România: Costurile serviciilor și ale combustibililor continuă să pună presiune pe mediul de afaceri

Știri sugerate