Rezultate bune ale atleţilor rădăuţeni la Campionatul Naţional U20

La București, în perioada 9-10 martie, a avut loc finala Campionatului Naţional rezervată atleților sub 20 de ani.

Reprezentanții CSȘ RĂDĂUȚI au avut o comportare foarte bună, obținând medalii și timpi care au fost “personal-best” pentru ei.

Liderul echipei a fost Costîn Ciprian, care a obținut două medalii de bronz, în prima zi la 1.500 de metri și în cea de-a doua zi de concurs în proba de 3.000 de metri.

Ștafeta mixtă formată din Popescu Ion Petru, Costîn Ciprian, Băcilă Bianca și Munteanu Gabriela a obținut un onorabil loc 6.

Antrenorul Bogdan Roșcaneanu a declarat: “Ciprian a reconfirmat forma bună în care se află, ceea ce ne dă speranțe pentru sezonul de outdor.
O evoluția bună au avut și ceilalți sportivi, cu toate că au concurat la o categorie de vârstă mai mare.”