Aplicație pentru mobil cu scopul informării în Iaşi

Primăria Municipiului Iași va lansa aplicație pentru mobil cu scopul informării cetățenilor și turiștilor.

Pe principiul One city-one app, aceasta conține toate informațiile necesare pentru transport și servicii publice, administrație, educație, sănătate și divertisment.

Primăria Iași declară faptul că această unealtă este necesată pentru un oraș smart deoarece reunește toate serviciile existente într-un singur loc, la un click pe telefonul mobil. În plus, comercianții locali vor putea prezenta produsele și serviciile lor mai ușor consumatorilor și turiștilor.

Aplicația nu are încă un nume stabilit, astfel, Primăria Iași invită cetățenii la sugestii de denumiri pe pagina oficială de Facebook a municipalităţii.

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/02/08/luna-sculptorilor-romani-la-iasi/

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Tavan prăbușit într-un spațiu de joacă! Doi copii au ajums la spital

Apa sistată 2 zile în comuna Curtești

Restricții de circulație cu ocazia Festivalului Sporturilor Iași

Spitalele și farmaciile deschise în județul Iași de Rusalii

Știri sugerate