Luptătorii rădăuţeni, rezulate excelente la Campionatele Naționale U15

La Campionatele Naționale de lupte greco-romane, destinate juniorilor U15, desfășurate la Piatra Neamț, CSM BUCOVINA RĂDĂUȚI a ocupat locul trei în clasamentul cluburilor.

La individual, sportivii rădăuțeni au avut de asemenea evoluții excelente obținând următoarele rezultate: Lungu Alexandru – cat.48 kg, locul 1; Iordachiță Ioan – cat. 57 kg, locul 1; locul 2 și titlul de vicecampion a fost obținut de Lungu Gabriel, la categoria 38kg; la categoria 57 kg, Iordachiță Mihai a obținut medalia de bronz.

Evoluții bune au avut și ceilalți sportivi ai clubului: Moloce Theo, Cuciurean Robert, Șcheul Vlăduț, Niculescu Alexandru.

Antrenorul Rusu Florin a declarat că “este mulțumit de rezultatele obținute și că împreună cu elevii pe care îi pregătește sunt mândri să aducă rezultate frumoase pentru Rădăuți,mulțumind autorităților locale pentru sprijinul acordat!”.