full screen background image

Jandarmii fălticeneni, printre primii pe minister la campionatul de tenis de masă

nelu aldea     Un subofiţer de la Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi Fălticeni s-a clasat printre primii la campionatul de tenis de masă, faza finală pe minister.

Plutonierul adjutant Nelu Aldea a terminat pe locul 9 competiţia desfăşurată în Câmpulung Muscel, judeţul Argeş, în perioada 10-14 martie.

Aldea este o prezenţă activă la competiţiile sportive de tenis de masă desfăşurate în zona Moldovei. Cele mai recente participări au fost în cadrul Turneului AmaTur,
în data de 8 februarie, în municipiul Roman şi în data de 23 februarie, în municipiul Gura Humorului, unde s-a clasat în primii 20 de sportivi, din aproximativ 90 de participanţi.

Ramona Năstase, absolventă a Şcolii Militare de Subofiţeri de Jandarmi Fălticeni, în prezent subofiţer la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Bacău, disputa astăzi meciul pentru locurile 3/4.