VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

AUDIO / Garda de Mediu Suceava a aplicat amenzi de peste 3 milioane de lei pentru depozitări neconforme de deșeuri

Garda de Mediu Suceava a aplicat, în acest an, amenzi în valoare de 3,2 milioane de lei agenților economici, persoanelor fizice și instituțiilor de stat, pentru nerespectarea legislației în domeniu.

Sancțiunea maximă a fost de 100.000 de lei, aplicată unui număr de două firme din județ.

Directorul Gărzii de Mediu Suceava, GEORGE MÎNDRUȚĂ, a declarat astăzi că – în majoritatea cazurilor de depozitări neconforme de deșeuri – autori nu sunt Primăriile, ci unele persoane fizice.

GEORGE MÎNDRUȚĂ a mai precizat că nu numai partea de control și sancționare este importantă pentru Garda de Mediu Suceava, ci și cea de prevenție și educație ecologică, în acest sens desfășurându-se numeroase activități de responsabilizare civică.

Distribuie

Din aceeși categorie

Sprijin pentru seniorii cu venituri reduse: tichete sociale disponibile la Iași

Controale în lanț la Iași: zeci de unități alimentare sancționate în pragul sărbătorilor pascale

Ouăle încondeiate, comoară a Moldovei: meșteșug străvechi dus mai departe din generație în generație

Salonul Național de Acuarelă ,,Ion Murariuˮ- ediția I

Știri sugerate