VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Restricții de circulație în perioada pelerinajului de la Iași

Primăria Municipiului Iași a publicat zona de restricții de circulație în perioada pelerinajului și Sărbătorilor Iașului 2025.

Între 8 și 15 octombrie 2025, în funcție de numărul participanților, circulația va fi restricționată pe: str. Arh. G. M. Cantacuzino, perimetrul Facultății de Teologie Ortodoxă și sectorul str. Petru Movilă – str. Cloșca, str. Petru Movilă și Stradela Uzinei, str. Morilor, str. Alexandru Ipsilanti Vodă și str. Sf. Andrei, str. Iancu Bacalu și bd. Regele Ferdinand I, 

Prntru Procesiunea „Calea Sfinților” de pe 12 octombrie, între orele 18.30 – 21.00, restricții de trafic vor fi pe: str. I. C. Brătianu, str. Cuza Vodă, str. Armeană, str. Costache Negri, și, bineînțeles, bd. Ștefan cel Mare. Strada Agatha Bârsescu este pe listă ca închisă pe data de 14 octombrie, în ziua Sfintei Liturghii de Hramul Sfintei Cuvioase Parascheva. 

Șoferii pot întreba autoritățile care sunt căile de acces sau pot ocoli zona de centru în aceste zile cu restricții. În același timp, șoferii pot folosi aplicațiile de navigare pentru a găsi căi ocolitoare mai ușor. 

Poliția Rutieră, Jandarmeria și Poliția Locală vor asigura măsurile de siguranță pentru participanții la trafic.

Citește și: Primele containere de colectare separată digitale din Iași

Citește și: Ateneul Iași oferă pelerinilor intrări gratuite la spectacole

Vizitează și: Facebook VIVA FM Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Veronica Leonte a demisionat din funcția de manager de la Spitalul „Sf. Maria”

AUDIO – Caz de pestă porcină africană, înregistrat într-o gospodărie din satul Sf. Ilie

Jandarmii botoșăneni, pregătiți pentru intervenția în situații de dezastru

Campanii de colectare a deșeurilor de echipamente electrice și electronice în Piatra Neamţ

Știri sugerate