VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Zilele Cartierului Alexandru, un real succes

Peste 5.000 de persoane au participat la Zilele Cartierului Alexandru cel Bun, în perioada 30-31 august, potrivit organizatorilor evenimentului. Evenimentele s-au desfășurat în Piața Voievozilor și în alte zone din cartier.

Activitățile organizate au constat în spectacole pentru copii, ateliere creative și educative, activități sportive, zone interactive, expoziții, momente artistice și concerte live. Atmosfera a fost animată de artiști locali și invitați, precum Andra Botez & Band, trupa Fără Zahăr, Ansamblul Artistic Profesionist „Constantin Arvinte” al Consiliului Județean Iași și Ansamblul „Plăieșii”.

„Mulțumim partenerilor, invitaților și, mai ales, locuitorilor din cartierul Alexandru cel Bun care au răspuns cu entuziasm acestei invitații. Evenimentul a arătat, încă o dată, cât de important este să construim punți între oameni prin cultură și bucurie împărtășită. Ne dorim ca acest festival să devină o tradiție a comunității locale, iar edițiile viitoare să fie mai ample și mai ancorate în nevoile oamenilor”, a transmis managerul interimar al Ateneului Național din Iași.

Citește și: Schimbare importantă anunțată de CTP Iași

Citește și: Salvatorii ieșeni, 252 de misiuni în doar 72 de ore

Vizitează și: Facebook VIVA FM Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Zilelor Orașului Târgu-Neamț, în perioada 5–7 septembrie

„Grădini Muzicale” – eveniment cultural la Rădăuți, Dorneşti, Marginea, Horodnic de Jos și Horodnic de Sus

Eveniment de informare despre oportunitățile de finanțare oferite de Programul Europa Creativă, la Piatra Neamţ

Roman: prelungirea perioadei de depunere a dosarelor pentru ocuparea posturilor de voluntari în cadrul proiectului „Telefonul care alungă singurătatea”

Știri sugerate