VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Expoziția „Delirium Mundi”, la Galeriile de Artă din Piatra Neamț

Galeriile de Artă „Lascăr Vorel” din Piatra Neamț organizează expoziția „Delirium Mundi”, a artisitului plastic gălățean Constantin Corcăcel.

Pe simezele celor două săli de expoziție ale galeriei sunt expuse 40 lucrări de grafică executate în tehnicile de gravură și desen, creațiile fiind realizate în ultimii 5 ani de activitate.

În vârstă de 52 de ani, autorul a declarat că expoziția oferă “un spațiu al dialogului vizual, unde gravura și desenul devin medii de interogare și de interpretare ale prezentului hipermediatizat, reliefând un ansamblu de imagini care exprimă relația dintre om și realitatea cotidiană”.

Constantin Corcăcel este președinte al Filialei Galați a Uniunii Artiștilor Plastici din România și membru fondator al Societății Artiștilor Figurativi din România.

Expoziția „Delirium Mundi” va rămâne deschisă până pe 14 aprilie.

Distribuie

Din aceeși categorie

„Geografii literare emergente: noua voce a literaturii din Republica Moldova” cu Anita Bernacchia și Paula Erizanu ǀ Traducători și scriitori în dialog – episodul 10

Semnificația sărbătorii Pascale și etimologia cuvântului Paște. De ce se sărbătorește Învierea Domnului întotdeauna duminica

Sâmbăta Mare, noaptea în care se deschid cerurile – tradiții, ritualuri și superstiții de Înviere

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DIN ARIA CURRICULARĂ „TEHNOLOGII” ȘI-A DESEMNAT CÂȘTIGĂTORII

Știri sugerate