203 ANI DE LA ÎNFIINȚAREA POLIȚIEI ROMÂNE

Pietonalul Unirii din municipiul Botoșani a fost locul în care, astăzi, 25 martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani și-au dat întâlnire cu comunitatea.

La activitățile desfășurate cu ocazia sărbătoririi a 203 ani de la înființarea Poliției Române au participat polițiștii din cadrul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă, Serviciului Rutier, Serviciului pentru Acțiuni Speciale, Serviciul Criminalistic, Biroului pentru Protecția Animalelor, Compartimentul de analiză și Prevenire a Criminalității și Biroului de Siguranță Școlară.

Polițiștii au prezentat tehnica de intervenție, armamentul și autospecialele din dotare, însă atracția evenimentului au fost ”mascații”, care i-au cucerit pe copiii de toate vârstele și motocicleta polițiștilor rutieri.

În același context, într-un cadru festiv, au fost avansați înainte de termen 11 polițiști, care s-au remarcat prin modul profesionist în care și-au îndeplinit misiunile.

Distribuie


Warning: Trying to access array offset on false in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php on line 223

Warning: Undefined array key -1 in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 695

Din aceeși categorie

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ PENTRU ELEVII DE LICEU VA AVEA LOC LA BOTOȘANI – UN VERITABIL CENTRU AL EXCELENȚEI MATEMATICE

31 de botoșăneni învață să salveze vieți, din pasiune

În atenția principalilor agenți economici beneficiari ai serviciului de alimentare cu apă și canalizare-epurare

Târgul Ofertelor Educaționale, la Shopping City Suceava

Știri sugerate