VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Expoziția de fotografie „Ochii războiului”, la Biblioteca Bucovinei

Biblioteca Bucovinei din Suceava organizează expoziția de fotografie „Ochii războiului”, realizată de corespondentul de război ucrainean SERHII DIVEEV.

Vernisajul va avea loc vineri 7 februarie, la ora 13.

Vor participa MIHAILO PAVLYUK – vicepreședintele Consiliului Regional Cernăuți, OLENA TANASICIUK – președinta Fondului de Caritate Resurse și Inițiative Publice din Kiev, SERHII HAKMAN – director adjunct al Centrului regional Cernăuți pentru formare continuă și perfecționare a calificării funcționarilor publici și NATALIA HEIMAN – directoarea Organizației „Eleos” Dnipro.

Delegația ucraineană va propune participanților și o masă rotundă de dezbateri intitulată „Interacțiunea transfrontalieră pe timp de război: diplomație publică și ajutor umanitar”.

Distribuie

Din aceeși categorie

Principalele măsuri dispuse la nivelul structurilor MAI din județul Botoșani, în contextul începerii campaniei electorale pentru alegerile locaoe parțiale

Veronica Leonte a demisionat din funcția de manager de la Spitalul „Sf. Maria”

AUDIO – Caz de pestă porcină africană, înregistrat într-o gospodărie din satul Sf. Ilie

Jandarmii botoșăneni, pregătiți pentru intervenția în situații de dezastru

Știri sugerate