VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Licitație pentru tronsonul Târgu Neamț – Târgu Frumos din Autostrada Unirii

Compania Națională de Investiții Rutiere a anunțat lansarea licitației pentru proiectarea și execuția tronsonului Târgu Neamț – Târgu Frumos, parte a Autostrăzii Unirii Târgu Neamț – Iași – Ungheni.

Contractul, cu o valoare estimată de 2,2 miliarde de euro, a fost transmis spre publicare în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP), iar ofertele pot fi depuse până pe 24 martie.

Tronsonul, cu o lungime de 27 de kilometri, este finanțat din fonduri europene prin Programul Transport 2021-2027 și din bugetul de stat.

Durata de realizare este de 3 ani și 8 luni.

Tronsonul Târgu Neamț – Târgu Frumos include 36 de poduri și pasaje, 4 tuneluri și 3 noduri rutiere la Moțca, Pașcani și Târgu Frumos.

Distribuie

Din aceeși categorie

Zilelor Orașului Târgu-Neamț, în perioada 5–7 septembrie

4 proiecte pe fonduri europene nerambursabile pentru reabilitarea energetică a unor clădiri aflate în administrarea județului

„Gașca Zurli” va susține un spectacol la Piatra Neamț

A fost atribuit contractul pentru supervizarea lucrărilor de proiectare și execuție pentru lotul Ditrău – Grințieș al Autostrăzii A8

Știri sugerate