Două luni perioadă de așteptare între probele de examinare auto

Candidații suceveni la examenul auto – categoria B au de așteptat peste două luni între proba teoretică și cea practică.

La fel ca în ultimii ani – după scandalul de corupție de la Serviciul Permise Auto – principala cauză este lipsa personalului suficient, încadrarea actuală fiind la nivelul a 60% din necesar, existând 14 funcții vacante.

Referindu-se la noutățile pentru candidați, prefectul ALEXANDRU MOLDOVAN a declarat ieri că participanții la proba practică vor avea noi puncte de convocare la examen.

ALEXANDRU MOLDOVAN a adăugat că, timp de câte 3 zile în lunile februarie, martie, aprilie și mai vor fi organizate examinări la proba practică în Fălticeni, Câmpulung Moldovenesc și Rădăuți.

Distribuie


Warning: Trying to access array offset on false in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php on line 223

Warning: Undefined array key -1 in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 695

Din aceeși categorie

Grădina de Vară a Teatrului Mihai Eminescu și scuarul din Piața Revoluției intră în reabilitare!

Finanțare europeană și unitate politică pentru dezvoltare în „Țara de Sus”

Școala 7 a fost modernizată

Îngheț total pe mai multe cursuri de apă din județ

Știri sugerate