VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Lucrări de decolmatare a lacului Solca

După jumătate de an de la colmatarea lacului Solca și îngreunarea aprovizionării cu apă potabilă a locuitorilor acestui oraș, pe 31 decembrie 2024 a fost semnat contractul pentru execuția lucrărilor de decolmatare.

Președintele Consiliului Județean Suceava, GHEORGHE ȘOLDAN, a declarat că valoarea contractului este de 8 milioane de lei, iar termenul de execuție de 8 luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor.

El a concluzionat că, la finalul lucrărilor, alimentarea cu apă a orașului Solca “ar trebui să fie asigurată în mod constant și fără probleme”.

În perioada următoare vor avea loc ședințe de lucru, pentru a stabili graficul și data exactă de începere a lucrărilor, în funcție de condițiile meteorologice prognozate.

Citeşte şi: https://cjsuceava.ro/ro/

Distribuie

Din aceeși categorie

Expoziția de pictură „Mihai Cismaru – Alchimia luminii”, la Muzeul de Istorie Suceava

Peste 20.000 de copii din judeţ vor beneficia de tichete sociale pentru rechizite

Proces de recrutare şi selecţie pentru funcția de director general al Societăţii „Perla Invest” Piatra Neamț

Colindătorii vor intra gratuit la obiectivele administrate de Muzeul Național al Bucovinei

Știri sugerate