VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Poli Iași – Sepsi Sf. Gheorghe, în Superligă

Începe returul Superligii României!

Poli Iași o întâlnește, în etapa a XVI-a, pe Sepsi Sf. Gheorghe, pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Copou.

Partida este programată sâmbătă, începând cu ora 13.30.

Trupa pregătită de Emil Săndoi vine după o victorie importantă, obținută pe teren propriu, în fața celor de la Oțelul Galați, scor 2-1.

De partea cealaltă, Sepsi Sf. Gheorghe vine după un rezultat de egalitate, scor 1-1, obținut în fața celor de la Petrolul Ploiești.

La finalul turului, Poli Iași ocupă poziția a opta a clasamentului, cu 20 de puncte acumulate.

Covăsnenii sunt pe locul nouă în Superliga României, cu 19 puncte și vin la Iași pentru a obține toate cele trei puncte și pentru a se apropia de locurile de play-off.

Antrenorul Emil Săndoi a prefațat partida cu Sepsi Sf. Gheorghe de sâmbătă și a declarat că își dorește victoria:

 

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Cartea electronică de identitate rămâne gratuită până la sfârșitul verii. Aproape 42.000 de documente au fost emise la Iași

Autostrada Bacău – Pașcani pierde finanțarea nerambursabilă din PNRR, dar rămâne inclusă în program

Al Bano vine la Iași. Artistul italian va cânta în Grădina Palas, alături de cei Trei Tenori

Dosarul liderului Kasta Morelli, Morel Bolea, revine la Tribunalul Iași. Judecata a fost amânată pentru 16 iulie

Știri sugerate