VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

10 trasee turistice în curs de omologare la Piatra Neamţ

Andrei Carabelea, primarul municipiului Piatra Neamţ, a declarat că în momentul în care a ajuns primar, orașul nu avea niciun traseu turistic omologat, iar astăzi sunt 10 în curs de omologare.

El a dat exemplu şi telegondola, despre care a spus că este o ”investiţie care s-a plătit prin achitarea unor rate, cu credite, acum 15 ani, şi abia acum un an a fost achitată toată suma”.

Edilul șef a anunţat un proiect ambiţios şi atractiv, care se află în stadiu de 20% realizat, şi care atrage mulţi turişti, şi anume „Uriaşii lui Harap-Alb”.

Carabelea a spus că prima statuie este deja realizată şi urmează alte 4 finalizate până la sfârşitul lunii august.

Distribuie

Din aceeși categorie

Piscina de la City Spa Piatra Neamț, închisă până pe 19 decembrie

Expoziție de păpuși din colecția Mariei Tamaș, la Biblioteca Județeană Neamț

Cea mai mare Colectă Națională de Alimente de până acum. Un Crăciun mai liniștit pentru peste 130.000 de persoane vulnerabile

AUDIO / Garda de Mediu Suceava a aplicat amenzi de peste 3 milioane de lei pentru depozitări neconforme de deșeuri

Știri sugerate