VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Reabilitarea Școlii Ion Creangă din Suceava se apropie de final

Primăria Suceava derulează proiectul de reabilitare a Școlii Gimnaziale Ion Creangă, în valoare de 3 milioane de euro.

În cadrul unei vizite în teren, primarul ION LUNGU a declarat, astăzi, că stadiul de realizare a lucrărilor este de 75%.

ION LUNGU a mai adăugat că valoarea lucrărilor de refacere și modernizare derulate din fonduri europene PNRR la unitățile școlare din municipiul Suceava este de 15 milioane de euro.

 

 

La rândul său, viceprimarul LUCIAN HARȘOVSCHI a ținut să aprecieze soluțiile moderne incluse în proiectul de reabilitare.

 

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/04/16/parapet-pe-strada-calea-unirii-din-suceava-pentru-a-limita-accidentele/

Distribuie

Din aceeși categorie

Apartamentele în regim hotelier din Iași, monitorizate mai atent de ANAF din 2026

Senzoria Festival 2026 aduce din nou magia muzicii electronice la Iași: primele bilete au fost puse în vânzare

Au început înscrierile la creșe și grădinițe în județul Iași pentru anul școlar 2026-2027

CSM Pașcani a câștigat Liga 4 Iași și visează la promovarea în Liga 3

Știri sugerate