VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Lucrări la drumul axial Suceava – Iași

Președintele Consiliului Județean Suceava, GHEORGHE FLUTUR, speră ca în luna august să fie finalizate lucrările la drumul axial Suceava – Iași.

El a efectuat o vizită pe șantier, precizând că porțiunea Stroiești – Vâlcele – Costâna – Dărmănești a fost lățită și că se toarnă asfalt.

FLUTUR a menționat că se lucrează la terasamente în Stroești și Zaharești, urmând să fie pregătită fundația drumului pentru asfaltare.

Drumul axial – care leagă Suceava de Moara, Zaharești, Stroiești și Costâna, precum și Suceava de Dolhasca – are o lungime de 75 de kilometri și este finanțat cu fonduri europene de 63 de milioane de euro.

Lucrările au fost întârziate în urma unui litigiu comercial, fiind ulterior reluate.

Iași

Distribuie

Din aceeși categorie

Moldova nu mai așteaptă să i se ofere oportunități. Începe să și le construiască singură

Iașul, plin de evenimente în weekend: The Color Run, Festivalul Șotron, târguri, spectacole și concerte

Doi pompieri ieșeni reprezintă România la GRIMPDAY 2026, una dintre cele mai dificile competiții de salvare din lume

Avertisment pentru ieșeni și apicultori: începe o nouă etapă a campaniei de dezinsecție în tot orașul

Știri sugerate