VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Refacerea podului de la Milișăuți continuă

Refacerea totală a podului de la Milișăuți, pe de Drumul Național 2H, continuă cu montarea noilor grinzi.

În cadrul proiectului de reabilitare vor fi montate 44 de grinzi cu lungimea de 27 de metri, pentru care au fost mobilizate în șantier 3 trailere și două automacarale de mare tonaj.

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Iași a precizat că operațiunea se va desfășura pe parcursul întregii săptămâni, în funcție de condițiile meteo.

Următoarea etapă a lucrărilor vizează armarea și turnarea plăcii de suprabetonare a podului.

Lucrările sunt executate de asocierea firmelor Test Prima, Beny Alex și Antrepriza de Construcții Drumuri și Autostrăzi, termenul de finalizare fiind luna iunie.

Până atunci, traficul ușor, destinat riveranilor, se desfășoară pe o variantă provizorie, în vreme ce traficul greu este deviat pe rute ocolitoare.

 

Citește și: https://vivafm.ro/2024/02/16/traficul-pe-podul-provizoriu-de-la-milisauti-va-fi-reluat/

Distribuie

Din aceeși categorie

Între contestații, întârzieri și speranțe: Moldova, în cursa pentru autostrăzi și dezvoltare

Gift-carduri furate și comenzi online ilegale: descinderi și rețineri în județul Iași

Evenimentul „Personalități nemțene cu remarcabile contribuții la dezvoltarea Grădinii Botanice din Iași, la 170 ani de la înființare”, la Biblioteca Județeană Neamț

Colegiul „Calistrat Hogaș” Piatra Neamț, instituție de referință în derularea proiectelor europene

Știri sugerate