VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Primăria Fălticeni, refăcută cu fonduri europene

Refacerea sediului Primăriei Fălticeni este primul proiect din fonduri europene PNRR care a intrat în implementare în România.

Primarul localităţii, CĂTĂLIN COMAN, a declarat că investiția vizează ambele corpuri de clădire, la o valoare a lucrărilor de 4 milioane de euro.

 

 

Modernizarea sediului Primăriei Fălticeni implică refacerea generală a clădirii, de la instalații și acoperiș la reabilitare termică și consolidare seismică.

Clădirea are o vechime de 128 de ani, până acum fiind executate doar reparații minore.

Pe toată perioada lucrărilor, angajații Primăriei și-au mutat birourile în corpurile anexe ale Muzeului de Artă Ion Irimescu și la Biblioteca municipală.

 

Proiecţie a aspectului clădirii Primăriei Municipiului Fălticeni, la finalizarea proiectului de reabilitare şi eficientizare termică, proiect demarat recent prin Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă:

Distribuie

Din aceeși categorie

Operațiunea „Jupiter” la Botoșani: o persoană reținută pentru contrabandă

AUDIO – Aproape 5.000 de liceeni din județul Suceava s-au înscris la examenul de bacalaureat

Sistem de evaluare pentru cadrele medicale, implementat la Spitalul Județean Neamț

Continuitate la Cetatea 1932 Suceava: Petre Grigoraș și întregul staff rămân alături de echipă pentru sezonul 2026-2027 al Ligii a II-a de fotbal

Știri sugerate