Școala de Artă din Roman, modernizată

Școala de Artă “Sergiu Celibidache” din Roman se apropie de finalizarea lucrărilor de modernizare.

Proiectul, susținut cu fonduri europene în valoare de aproximativ 7 milioane de lei, aduce numeroase îmbunătățiri atât în ceea ce privește aspectul estetic, cât și infrastructura școlii.

În această etapă finală a proiectului, accentul este pus pe finisaje interioare care vor transforma sălile de clasă în spații de învățământ estetice și primitoare.

Proiectul nu se rezumă doar la aspectul infrastructurii, ci vizează și îmbunătățirea experienței educaționale.

În curând, școala va fi dotată cu instrumente muzicale noi, având scopul de a îmbogăți activitățile educaționale ale elevilor.

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/02/01/laborator-inteligent-la-colegiul-tehnic-roman/

Distribuie


Warning: Trying to access array offset on false in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php on line 223

Warning: Undefined array key -1 in /var/www/clients/client1/web1/web/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 695

Din aceeși categorie

Proiect pentru copiii aflați în risc de separare de familie

Administrațiile locale din județul Botoșani, instruite pentru gestionarea eficientă a situațiilor de criză

George Hojbotă, noul șef al Gărzii de Mediu Suceava

Sportul românesc mai pierde un campion!

Știri sugerate