VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Județul Suceava, la Târgul Internațional de Turism ITB din Shanghai

Județul Suceava participă până mâine, în cadrul standului României, la Târgul Internațional de Turism ITB din Shanghai – China.

Evenimentul reunește furnizori internaționali din industria turismului, companii aeriene, hoteluri, organizații de promovare și operatori turistici, facilitând dezvoltarea de parteneriate prin întâlniri de afaceri, evenimente de networking și conferințe de specialitate.

Vizitatorii standului românesc primesc Pașaportul Turistic al Bucovinei, un material de promovare care îi invită să descopere principalele atracții ale regiunii, de la mănăstirile aflate în patrimoniul UNESCO până la tradițiile, gastronomia și peisajele naturale specifice Bucovinei, alături de o ciocolată cu gust de Bucovina, oferită ca element de promovare a identității locale.

Participarea județului Suceava la Târgul ITB are loc și în contextul vizitei efectuate la Consiliul Județean Suceava, în luna martie, de ambasadorul Republicii Populare Chineze în România, CHEN FENG.

Distribuie

Din aceeși categorie

Program special pentru transportul public din Pașcani pe 1 Iunie: cum vor circula autobuzele

Peste 57 milioane lei, drepturi sociale încasate în luna aprilie în județul Botoșani

Activitate suspendată pentru 5 firme de dezmembrări din Botoșani și Suceava

Olimpiada internațională de informatică pe echipe, la Colegiul de Informatică Piatra Neamț

Știri sugerate