VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Fostul prefect Alexandru Moldovan, noul secretar al Primăriei Suceava

Începând de astăzi, Primăria Suceava are un nou secretar interimar, după ce ALEXANDRU MOLDOVAN i-a luat locul lui IOAN CIUTAC, care a ieșit la pensie.

Numirea a fost făcută de conducerea instituției până la organizarea unui concurs pe post.

IOAN CIUTAC, care a îndeplinit această funcție în ultimii 20 de ani, în timpul mandatelor de primar ale lui ION LUNGU, a mulțumit foștilor colegi pentru colaborare și le-a urat „sănătate, putere de muncă și spor în obținerea celor mai bune rezultate pentru Suceava și pentru suceveni”.

Noul secretar al Primăriei reședință, ALEXANDRU MOLDOVAN, a fost prefect al județului în ultimii 6 ani, după ce anterior a lucrat în cadrul Consiliul Județean Suceava.

Distribuie

Din aceeși categorie

Premii naționale pentru elevii botoșăneni la Concursul de Arte Plastice „Jocurile Olimpice în imaginația copiilor”

EDUCAȚIA SPECIALĂ AZI – VIZIUNI, PARTENERIATE ȘI PRACTICI INOVATIVE

Botoșani, gazda Competiției Naționale de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat – etapa a II-a zonală

Investiții de aproape 290 de milioane de lei pentru modernizarea județului Botoșani și protecția mediului

Știri sugerate