Baza sportivă din Suceava va fi finalizată în acest an

Primăria Suceava continuă lucrările la baza sportivă de dimensiuni omologate UEFA, situată la ieșirea spre Fălticeni, în apropierea sălii polivalente, aflată și ea în construcție.

Investiția, în valoare de 1,3 milioane de euro, este finanțată prin Compania Națională de Investiții.

În cadrul unei vizite în teren, viceprimarul LUCIAN HARȘOVSCHI a declarat astăzi că baza sportivă va avea iluminat nocturn și gradene cu 500 locuri, într-o primă fază.

 

 

LUCIAN HARȘOVSCHI a mai adăugat că proiectul bazei sportive din Suceava este realizat în proporție de 70 %, termenul de finalizare fiind decembrie acest an.

Distribuie

Din aceeși categorie

Renunțăm la geografie? – material protest al profesorilor de geografie

Admiterea 2025 la UAIC. 231 de programe de studii la 15 facultăți

Alexandru Muraru, noul președinte al Comisiei parlamentare speciale pentru controlul activității SIE

AUDIO. Gripa, mai periculoasă decât Covid-19 în această iarnă

Știri sugerate