VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Față în Față cu fostul secretar de stat în MS, medicul Tiberius Brădățan

Tiberius Brădățan: ”A fost, cred, hotărâtor în decizia domnului ministru de a-mi delega relația cu patronatele și sindicatele și relația cu parlamentul, tocmai experiența mea, pentru ca în mandatul celălalt, asta a fost prima atribuție pe care am primit-o. Și mă mândresc cu ea, pentru ca în 2019 am negociat, încheiat și semnat contractul colectiv de muncă la nivel de sector sanitar iar în 2023 am renegociat, încheiat și semnat din nou, același contract colectiv de muncă. Dacă oamenii din sănătate beneficiază de niște drepturi minimale care nu le pot fi încălcate de către angajatori, este pentru că s-au încheiat aceste contracte colective de muncă!”

Medicul Tiberius Marius Brădățan se va întoarce în colectivul Spitalului Clinic Județean de Urgență Suceava, la începutul lunii viitoare.

Ascultă episodul
Pauză
Sorry, no results.
Please try another keyword

    Distribuie

    Din aceeși categorie

    Față în Față cu Zoltán András – vocea inconfundabilă a trupei Sarmalele Reci

    „După ce toate proiectele pe care le avem în derulare se vor finaliza, vom putea numi Vicovu de Sus, ORAȘ în adevăratul sens al cuvântului!”

    Ionela Luciu, coordonatoarea ParentIS, despre acces la educație și sprijin emoțional pe termen lung

    Siguranță pe autostrăzile Moldovei: Titi Aur și Flaviu Manea despre reflexe și prevenție

    Alte Podcasturi