Atleți dorneni, medaliaţi la concursul „1K Run Fast & Fun” de la Iași

Atleții clubului CSM Dorna Vatra Dornei au cucerit trei medalii la ediția a V-a concursului „1K Run Fast & Fun”, organizat la Iași, în prezența a peste 1.000 de participanți din întreaga țară.

Astfel, Claudia Ionela Costiuc a ocupat primul loc în proba feminină de 1.000 de metri – categoria open, Zara Marius Casian a ocupat primul loc la categoria 12-14 ani, iar Alexandru Prâsneac s-a clasat pe locul al treilea loc în cursa masculină de 1.000 de metri – categoria open.

Brotmei Natalia a ocupat poziția a patra la categoria 12-14 ani fete.

Sportivii Claudia Ionela Costiuc, Zara Marius Casian și Alexandru Prâsneac sunt legitimați la CSM Dorna Vatra-Dornei.

“Sunt foarte încântat de evoluția sportivilor mei și mă bucură timpii obținuți. Ne dau mari speranțe în perspectiva sezonului de sală”, a declarat antrenorul Cristian Prâsneac (CSM Dorna Vatra Dornei).

El a ținut să mulțumească celor care finanțează clubul sportiv, dar și sponsorilor Notar Niculina Vasiluț, West Oximorom Transport SRL, SC Vlej -Vet SRL dispensarul veterinar Dorna Candrenilor prin Dr. Cojocareanu Alin, Sala Sporturilor Poiana Stampei.