VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Principalele cauze pentru care treime dintre locuitorii județului Suceava nu beneficiază de alimentare cu apă și de sisteme de canalizare

O treime dintre locuitorii județului Suceava nu beneficiază de alimentare cu apă și de sisteme de canalizare.

Directorul ACET ȘTEFAN GROZA a declarat că principalele cauze sunt lipsa rețelelor, în special în mediul rural, precum și reticența proprietarilor de fântâni, care nu doresc să devină abonați la rețeaua publică de apă potabilă.

GROZA a menționat că cel mai important aspect este cel referitor la racordarea la rețelele de canalizare, în caz contrar continuând poluarea mediului.

Citește și: https://vivafm.ro/2024/09/03/vesti-noi-despre-decolmatarea-lacului-solcuta/

Vizitează și: Acet Suceava – Acet Suceava (acetsv.ro)

Distribuie

Din aceeși categorie

Festivalul de Film Francez la Suceava, în perioada 19 – 22 martie

Protocol cu Administrația Națională Apele Române pentru continuarea investiției la noul pod peste râul Bistrița

Festivalul – Concurs de Ouă Încondeiate

Focar de infecții nosocomiale în secția de Terapie Intensivă a Spitalului Județean

Știri sugerate