VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

„Roți legendare” pe străzile din Fălticeni

Duminică 28 iulie, în zona Pieței „Nada Florilor” din Fălticeni s-a desfășurat evenimentul „Roți legendare”, organizat de Retromobil Club România – filiala Suceava.

Întâlnirea posesorilor de mașini de epocă a marcat 128 de ani de la apariția primului vehicul în localitate și a inclus o expoziție de 100 de mașini și motociclete.

De menționat că Fălticeniul a fost cel de-al treilea oraș din România în care a circulat un automobil – este vorba despre un triciclu marca Bolle, în anul 1896.

Expoziția de oldmobile a avut loc între orele 10 – 13, apoi automobilele au parcurs un traseu pe străzile orașului.

Prezentator al evenimentului a fost colegul nostru, Relu Gavril Ursache.

Distribuie

Din aceeși categorie

Anunț privind finalizarea proiectului cu titlul ”PROIECT DE DIGITALIZARE A SOCIETĂȚII MARILAND AMBIANT SRL”

Instituția Avocatul Poporului – Biroul Teritorial Bacău va fi prezentă, pe 7 aprilie, la Piatra Neamț

Salonul de primăvară, ediția 2026, la Galeria de Artă a USV

AUDIO – Parcul auto al județului Suceava a crescut, anul trecut, cu 60.000 de vehicule

Știri sugerate