VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Corp nou de clădire la Colegiul „Petru Rareș” Suceava

La Colegiul Naţional „Petru Rareș” din Suceava a fost construit un corp nou de clădire pentru învățământul gimnazial.

Clădirea, în valoare de 1,2 milioane de euro, a fost realizată din fonduri europene, prin Programul Operațional Regional.

Viceprimarul Sucevei, LUCIAN HARȘOVSCHI, a declarat astăzi că noul sediu va fi dat în folosință la începutul anului școlar viitor.

 

LUCIAN HARȘOVSCHI a adăugat că un alt proiect aflat în derulare la Colegiul Naţional „Petru Rareș” din Suceava este cel de reabilitare a termică a internatului și a cantinei.

Valoarea investiției este de 2,2 milioane de euro, pe fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Distribuie

Din aceeși categorie

Târgul de ceramică „CUCUTENI – 5000” revine în Copou. Ediția a 56-a va reuni meșteri olari din întreaga țară

Au fost desemnați câștigătorii concursului de protecție civilă „Cu viața mea apăr viața”

Eveniment cultural în Nordul Moldovei: Artista Marusia Niță expune simultan la Ipotești și Siret

O laureată a Premiului Nobel, oaspete de onoare la Iași!

Știri sugerate