VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Ora Pământului, marcată sâmbătă la Roman

Sâmbătă, 23 martie, primarul Romanului, Leonard Achiriloaei, vă invită să marcaţi împreună Ora Pământului – un moment simbolic prin care să demonstraţi grija și respectul față de mediul înconjurător.

„Este mai mult decât un eveniment; este o mișcare globală în care fiecare dintre noi poate juca un rol important.”, a transmis Achiriloaei.

Anul acesta, locul de întâlnire este în Parcul Municipal, pentru a da startul unei seri speciale.

Programul organizat de Biroul monitorizare mediu, începe cu turul ciclist, sprijinit de Poliția Locală.

Aceasta este o oportunitate de a vă bucura împreună de frumusețea orașului pe două roți, promovând în același timp un stil de viață sănătos și sustenabil.

„De asemenea, vom marca simbolul „60+” prin aprinderea lumânărilor.

Acest gest simplu, dar profund, ne reamintește că fiecare acțiune contează în lupta împotriva schimbărilor climatice.

Și pentru că dorim să facem din această seară una cu adevărat memorabilă, ne vom bucura și de un moment artistic, pregătit de copiii de la Clubul de Canto Nobless și Dance Studio Step Up.”, a mai spus Leonard Achiriloaei.

 

 

Distribuie

Din aceeși categorie

Iașul intră sub cod roșu de caniculă. Temperaturile vor ajunge până la 41 de grade

85 de ani de la Pogromul de la Iași. Un oraș care nu trebuie să uite

Avarie la conducta Stânca- zeci de localități fără apă

Doi pompieri din Botoșani, recompensați cu diplome de apreciere de ministrul Afacerilor Interne pentru intervenții salvatoare în timpul liber

Știri sugerate