VIVA DEEP MUSIC
VIVA DEEP MUSIC
Sorry, no results.
Please try another keyword

Zonele predispuse la avarii în sistemul termic al Sucevei

Zonele cele mai predispuse la avarii în sistemul termic centralizat al municipiului Suceava sunt în cartierele Burdujeni, Centru și George Enescu.

Managerul Thermonet, OVIDIU CORLĂȚAN, a detaliat, la postul nostru de radio, aceste impedimente.

 

Declarațiile lui OVIDIU CORLĂȚAN sunt anterioare contractului de reabilitare a sistemului de transport si distribuție energie termică în municipiul Suceava, semnat între ministrul Energiei SEBASTIAN BURDUJA și primarul ION LUNGU.

Potrivit acestui proiect în valoare de 72 de milioane de euro, vor fi reabilitați 19 kilometri de conducte primare, 51 de kilometri de rețele secundare și 9 puncte termice.

Durata de execuție a investiției este de 2 ani și jumătate, inclusiv realizarea proiectului tehnic.

 

Citeşte şi: https://vivafm.ro/2024/02/20/primaria-falticeni-i-a-premiat-pe-cei-mai-buni-sportivi-si-antrenori/

Distribuie

Din aceeși categorie

Verificări stricte la trecerile la nivel cu calea ferată în Iași: sute de persoane controlate și sancțiuni de peste 36.000 lei

Mai puține drumuri la Iași: Spitalul Pașcani își dezvoltă serviciile medicale

Al 18-lea tramvai modern a ajuns la Iași: investiție majoră finalizată prin PNRR

Un parc va fi amenajat între strada Plăieșului și strada Izvoare din Piatra Neamţ

Știri sugerate