full screen background image

Iașul reciclează deșeurile electrice

O nouă campanie de colectare a deșeurilor electrice a început la Iași. Cu ocazia Zilei Internaționale a Reciclării Deșeurilor Electrice, ieșenii pot aduce, până pe 14 octombrie, aparatele vechi sau nefuncționale la unul dintre centrele de cartier din oraş. Mai mult, campania include şi o tombolă prin care se pot câștiga bilete la teatru, la operă sau alte cadouri.

Cu detalii vine Cătălin Neculau, directorul Salubris Iași:

Declarații pe subiecte a făcut și Mihai Chirica, primarul Municipiului Iași: „Tradiția curățeniei de toamnă continuă în orașul nostru. Invit ieșenii să participe activ la campania de mediu organizată cu ocazia Zilei Internaționale a Reciclării Deșeurilor Electrice. Sănătatea fiecăruia dintre noi și a întregii comunități este de importanță vitală și fiecare cetățean al orașului nostru poate contribui pentru un mediu mai curat. În campania desfășurată anul acesta, 5 iunie-Ziua Mediului, s-au colectat peste 68 000 kg, ceea ce demonstreză cât de importantă este implicarea comunității și grija față de mediul înconjurător”.

Vă recomandăm să citiți și:

Clădirile importante din Iaşi nu vor mai fi iluminate după miezul nopţii

Primii pași pentru Centura Podu Iloaiei, Iași

comments

comments
Notă de informare privind protecţia datelor personale

Acceseaza