Iașul a ajuns ultima în clasamentul Ligii 1 după înfrângerea de aseară

Politehnica Iași a ajuns ultima în clasamentul Ligii 1 după ce a pierdut, scor 0-1, partida disputată aseară, în Copou, în compania formației Academica Clinceni. “E greu să comentezi un astfel de meci… Am controlat jocul, ne-am creat ocazii, mai ales în prima repriză, când meritam un gol. Am început bine repriza a doua, am dominat adversarul, însă am luat un gol din nu ştiu ce a fost, pasă, şut… Ei au avut un portar foarte bun. Trebuie să uităm cât mai repede acest meci. Am mai trecut printr-un astfel de moment când eram la Mouscron, când am ajuns tot aşa pe ultimul loc. La cum am jucat însă astăzi, sunt însă optimist. Ştiu ce am de făcut, chiar dacă nu va fi uşor. La Voluntari jucăm la ora 13, o oră bună, ei au patru zile jumătate de odihnă, noi – două şi jumătate. Nu ne plângem însă, acceptăm toate deciziile. Despre echipa cu care Viitorul a jucat cu Chindia nu vreau să comentez. Mi-aş dori să respectăm competiţia…”, a declarat Mircea Rednic. Etapa viitoare, Iașul se deplasează la Voluntari.