full screen background image

Înfrângere pentru Politehnica Iași la revenirea după pauza provocată de coronavirus

Politehnica Iași a pierdut aseară, scor 1-2, partida disputată la Ovidiu, în fața Viitorului, în primul meci oficial de la revenirea după pauza provocată de coronavirus. Singurul gol al ieșenilor a fost marcat de argentinianul Passaglia, în prima repriză. Mircea Rednic: “Ne-au dominat în prima repriză, însă fără să aibă ocazii clare. În repriza a doua, în care am jucat foarte bine, am echilibrat. Am pierdut însă după ce am primit două goluri din faze fixe. Cred că meritam cel puţin un punct deoarece în repriza a doua, la 1-1, am avut două ocazii mari: Horşia – singur cu portarul şi un atac trei contra unu. Nu speram la mai mult după două luni de pauză şi una de antrenamente, câte patru, câte opt. Jucătorii mei merită felicitaţi în aceste condiţii. Vom creşte în ritm. Nu trebuie uitat că am jucat cu o echipă ce merita să joace în play-off. Am ieşit din bârlogul nostru, sperăm să nu avem probleme cu virusul. Sunt un pic îngrijorat şi de ceea ce se va întâmpla cu acest sezon. Ori jucăm toţi, ori… Suntem români, să nu apară diferite lucruri”.