full screen background image

Festivalul Internațional de Muzică Ușoară pentru Copii și Tineri “Voci de Îngeri” şi-a desemnat laureaţii

În perioada 13-14 aprilie, la Teatrul “Matei Vișniec” Suceava s-a desfăşurat cea de-a II-a ediţie a Festivalul Internațional de Muzică Ușoară pentru Copii și Tineri “Voci de Îngeri”.

“Festivalul a avut ca scop promovarea creației și artei interpretative, descoperirea și promovarea copiilor și tinerilor talentați în interpretarea muzicii ușoare (pop) specifice vârstei, dezvoltarea spiritului de competiție și corectitudine între copii și tineri de vârste apropiate, dorindu-se a fi și prilej de bucurie, întâlnire, cunoaştere şi prietenie între participanţi”, a precizat Gabriela Morar, preşedinta asociaţiei culturale Romantic Art.

Concursul s-a adresat copiilor și tinerilor din palatele și cluburile copiilor, grădinițe, școli, licee, asociații culturale și școli private din ţară și din țările vecine.

Juriul festivalului-concurs a fost compus din nume prestigioase din domeniul muzicii ușoare și a culturii românești (compozitori, artiști interpreți, profesori, oameni de radio): Mihai Alexandru, Luminița Anghel, Aurelian Temișan, Tudor Turcu, Claudiu Bulete, Marcel Iorga, Mihaela Gârlea, Florin Fodor.

Aceștia au venit la Suceava pentru a juriza 150 de copii și tineri talentați cu vârste cuprinse între 4-25 ani, concurenți din peste 40 de cluburi și școli de muzică din țară și din Republica Moldova.

Organizatorii, Primăria și Consiliul Local Suceava, împreună cu Asociația Culturală Romantic ART, își doresc ca acest festival să devină unul dintre cele mai importante și de tradiție festivaluri de muzică ușoară pentru copiii și tinerii din România.

Proiectul a fost realizat în asociere cu Municipiul Suceava şi Consiliul Local Suceava și în parteneriat cu Teatrul Municipal “Matei Vișniec” și Compania Fly Music România.

Spectacolul din Gala de Premiere a fost unul de excepție. Au evoluat în concert: Luminița Anghel, Aurelian Temișan, Tudor Turcu, alături de cunoscuta trupă suceveană „Artis Band”. Printre invitații festivalului s-au mai numărat: câștigătoarea primei ediții a concursului, Daria Pintilie din Piatra Neamț, Luca Gabriel Morar, elev al Colegiului De Artă Ciprian Porumbescu – Suceava și talentații dansatorii suceveni de la Bucovina Dance Studio.

Grand Prix-ul Festivalului, în valoare de 2 000 de lei, oferit de Compania Fly Music România, a fost câştigat de Astrid Teodora Muthu (cat. 13-14 ani) din Oradea (foto).

Lista completă a laureaţilor festivalului:

 

Muthu Astrid Teodora – Oradea (cat. 13-14 ANI) – MARELE TROFEU

AICI puteţi viziona decernarea Marelui Trofeu “Voci de îngeri” şi prestaţia câştigătoarei, Astrid Teodora Muthu, 13 ani, din Oradea.

 

INTERPRETARE SOLO 4-6 ANI

Hăpăianu Ema Natalia – Botoșani – TROFEUL CATEGORIEI

Roșu Antonia Ioana – Pașcani – PREMIUL I

Hanganu Alessia Maria – Lețcani – IȘ – PREMIUL I

Haucă Alexandra – Breaza – Sv – PREMIUL I

Turcu Giorgia Teodora – Lețcani – IȘ – PREMIUL II

Țenț Delia Briana – Oradea – PREMIUL II

Matei Ana Maria – Onesti – PREMIUL II

Chiru Eliza Maria – Botosani – PREMIUL II

Cihodaru Anais Ioana – Iași – PREMIUL III

Macarenco Rebeca – Chișinău – R.Moldova – PREMIUL III

Laza Anisia Maria – Piatra Neamt – PREMIUL III

Gaină Andrei – Hârlău – IȘ – PREMIUL III

Movilă Alexandra Maria – Tomești – IȘ – MENȚIUNE

Pitea David Andrei – Bălușești – IȘ – MENȚIUNE

Mihai Silvia – Botosani – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 7-8 ANI

Gurici Daria Elena – Iași – TROFEUL CATEGORIEI

Egorov Maria – Iași– PREMIUL I

Igna Georgia Elena – Oradea – PREMIUL I

Aftudor Daria Ioana – Bacău – PREMIUL I

Stanciu Anastasia – Bârlad– PREMIUL II

Leahu Alexandru – Calarași – R.Moldova – PREMIUL II

Chircă Rezan Angela – Vaslui – PREMIUL II

Dinu Maria Romina – Galați – PREMIUL III

Butoi Corneanu Răzvan Teodor – Iași- MENȚIUNE

Nechifor Daria Maria – Iași – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 8-9 ANI

Haidău Giulia Elena – Iași – TROFEUL CATEGORIEI

Matei Markus Sebastian – Roman – PREMIUL I

Neculau Patricia Maria – Hîrlău – PREMIUL I

Todeancă Ștefania Ilinca – Moinești – PREMIUL I

Sava Delia Maria – Bacău – PREMIUL II

Racovitan Carolina – Cluj Napoca – PREMIUL II

Gheorghe Anastasia – Botoșani – PREMIUL II

Corduneanu Ana Maria – Piatra Neamț – PREMIUL III

Chitroceanu Teodora – Vaslui – PREMIUL III

Gugescu Maria Teodora – Botoșani – PREMIUL III

Ichim Carina Micaela – Piatra Neamt – MENȚIUNE

Stefăniu Miruna Andreea – Iasi – MENȚIUNE

Ciucur Gergiana Teodora – Oradea – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 9-10 ANI

Mocanu Marina Adnana – Galați – TROFEUL CATEGORIEI

OJog Ioan Alexandru – Bacău– TROFEUL CATEGORIEI

Ceapraga Alessia – Iași – PREMIUL I

Oprescu Ilinca Maria – Oradea – PREMIUL I

Feraru Ioana Yasmina – Iași – PREMIUL I

Leahu Regina – Călărași – R.Moldova – PREMIUL II

Frâncu Anda Ioana – Iași – PREMIUL II

Oprea Maria – Pașcani – IȘ – PREMIUL II

Sumanariu Maria – București – PREMIUL II

Cilibiu Tiana Ecaterina – Botosani – PREMIUL III

Dirjan Mara Sophia – Cluj Napoca – PREMIUL III

Bendre Natalia Alexandra – Oradea – PREMIUL III

Rizoiu Flavia Ioana – Onești – BC – PREMIUL III

Surdu Gabriela – Bălți – R.Moldova – MENȚIUNE

Salum Mihail – Cluj Napoca – MENȚIUNE

Gaina Ligia Maria – Hârlău-IȘ – MENȚIUNE

Șalvari Iulia – C-Lung Mold. – SV – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 10-11 ANI

Mastacan Luca Boogdan – Barlad-VS – TROFEUL CATEGORIEI

Manolache Nina Elena – Bacău – PREMIUL I

Mitrașcă Marc Patric – Zalău – CJ – PREMIUL I

Maxim Lavinia Gabriela – Iași – PREMIUL I

Munteanu Sara Maria – Onești – BC- PREMIUL II

Pop Alessia Valeria – Suceava- PREMIUL II

Surugiu Eliza Gabriela – Tg.Neamț – NȚ – PREMIUL II

Ravlo Ruslan – Chișinău – R.Moldova- PREMIUL II

Ivașcu Cătălina – Moineș – PREMIUL III

Rotaru Antonia Maria – Iași- PREMIUL III

Dascălu Adelina Ioana Carina – Oradea – PREMIUL III

Constantinescu David Ștefan – Iași- PREMIUL III

Cătur Daria Maria – Iași – MENȚIUNE

Scripcariu Eusebiu Dorin – Dorohoi – BT – MENȚIUNE

Pricopi Maia Teodora – Moinești – BC – MENȚIUNE

Bartic Matei – Iași – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 11-12 ANI

Ani Adalia Ema – Cluj Napoca – TROFEUL CATEGORIEI

Panaite Alexia Maria – Bacău – PREMIUL I

Pavelia Medeea Alexandra – Cluj Napoca – PREMIUL I

Bumb Sara Francesca – Cluj Napoca – PREMIUL I

Igna Maria Alexia – Oradea – PREMIUL II

Epanu Natalia Adelina – Piatra Neamț – PREMIUL II

Hojbotă Petruța – Suceava – PREMIUL II

Boca Andreea – C-Lung Mold. – SV – PREMIUL III

Cîrcei Alexandra – Galați – PREMIUL III

Bălan Ioana – Botoșani – PREMIUL III

Morar Alesia Ioana – Onești – BC – MENȚIUNE

Lazăr Claudia Gabriela – Botoșani – MENȚIUNE

Andone Alexandra – Iași – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 12-13 ANI

Gradinariu Iustiina Maria – Piatra Neamț – TROFEUL CATEGORIEI

Ciubotaru Alexandra – Tulcea – PREMIUL I

Cibotariu Karina Ioana – Botoșani – PREMIUL I

Oneț Maria Larisa Dayana – Oradea – PREMIUL I

Iordachescu Beatrice Ana Maria – București – PREMIUL II

Gordilă Alina – Bălti – R. Moldova – PREMIUL II

Gaman Daria Elena – Bacău – PREMIUL II

Spînache Ștefania Eliza – Vaslui – PREMIUL II

Urîtu Ligia Elena – Iași – PREMIUL III

Lixandru Clara Maria – Slatina – OT – PREMIUL III

Istrate Robert Ștefan – Iași – PREMIUL III

Nechita Eva Maria – Iași – PREMIUL III

Pînzaru Vlad – Suceava – MENȚIUNE

Pavlov Iustin – Iași – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 13-14 ANI

Cașuneanu Alexia Ioana – Pașcani – IȘ – TROFEUL CATEGORIEI

Trandafir Maria Ela – Moinesti – TROFEUL CATEGORIEI

Munteanu Alesia Rozalina – Tecuci – GL – PREMIUL I

Rusu Eliza Rianna – Pascani – PREMIUL II

Gal Andreea Denisa – Oradea – PREMIUL II

Puițău Denisa – Suceava- PREMIUL II

Racu Delia Andreea – Onesti – PREMIUL III

Egorov Nicolae – Iași – PREMIUL III

Bobotan Maria Ioana – Oradea – PREMIUL III

Șubran Diana Elena – Botoșani – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 14-15 ANI

Jitaru Lavinia – Suceava – TROFEUL CATEGORIEI

Egorov Daniela – Iași – PREMIUL I

Kutkut Rania – Suceava – PREMIUL I

Dascalu Alexia Carla Georgiana – Oradea – PREMIUL I

Oancea Mara – Suceava – PREMIUL II

Cojocar Roberta Mihaela – Radauți-SV – PREMIUL II

Dohan Alexandra Daria – Cluj Napoca – PREMIUL II

Banyai Lisa Maria – Cluj Napoca – PREMIUL III

Zaha Ioana Cosmina – Oradea – PREMIUL III

Ciucanu Isaura Mihaela – Bicaz-NȚ – PREMIUL III

Oroș Selena Maria – Oradea – MENȚIUNE

Oniga Aris – Cluj Napoca – MENȚIUNE

Luța Denisa Iuliana – Piatra Neamț – MENȚIUNE

Manolescu Lavinia Gabriela – Iași – MENȚIUNE

 

INTERPRETARE SOLO 16-17 ANI

Ganea Antonia – Oradea – TROFEUL CATEGORIEI

Obadă Miriam Ioana – Piatra Neamț – PREMIUL I

Laslău Lorina Georgia – Bacău – PREMIUL I

Petcu Alexandra Bianca – Moinești – PREMIUL I

Bercea Alexa Diana – Oradea – PREMIUL II

Suditu Mara – Onești – PREMIUL II

Condrațchi Taisia – Bălți – R.Moldova – PREMIUL II

Achiței Bianca Georgiana – Botosani – PREMIUL III

Lorenți Raluca Antonia – Comanesti – BC – PREMIUL III

Andraș Maria – Sf.Gheorghe – CV – PREMIUL III

Crăciun Neculai Valentin – Fălticeni-SV – PREMIUL III

Șoimu Victoria – Bălți – R.Moldova – MENȚIUNE

Irimia Alexandra – Suceava – MENȚIUNE

Sîrghie Antonia Petruța – Iași – MENȚIUNE

 

SECȚIUNEA GRUPURI MICI

Duo Musical – Cluj-Napoca – TROFEUL CATEGORIEI

Take 4 – Oradea – PREMIUL I

K-Girls – Oradea – PREMIUL I

Duo Nicolae si Robert – Iași – PREMIUL I

Trio EgoArt – Iași – PREMIUL II

Duo Lisa si Aris – Cluj-Napoca – PREMIUL II

Deny Juice – Piatra Neamț – PREMIUL II

Duo Armony – Cluj-Napoca – PREMIUL III

Duo Maria si Răzvan – Iași – PREMIUL III

Happy Girls – Oradea – PREMIUL III

Duo Daniela si Lavinia – Iași – MENȚIUNE

The Shorts – Iași – MENȚIUNE

comments

comments




Notă de informare privind protecţia datelor personale

Acceseaza