Foresta Suceava – Juventus București 1 – 2. Ascultă declaraţiile antrenorilor celor două echipe!

Foresta Suceava nu a reușit nici astăzi un rezultat bun, fiind învinsă pe teren propriu de liderul Juventus București cu 1 – 2.

Golurile au fost marcate de Dănilă, respectic Cazan și Chipirliu, ultimul în minutul 92 din penalty.

Jucătorii gazdă, antrenați de Cristi Popovici, au evoluat în 10 jucători din minutul 23 duăpă eliminarea lui Matei pentru o lovitură cu cotul.

În tribuna oficială a stadionului Areni s-a aflat și președintele Federației Române de Fotbal, RĂZVAN BURLEANU, care a fost fluierat de spectatori.

În conferinţa de presă care a urmat meciului, antrenorul bucureştenilor, Daniel Oprița, a recunoscut că echipa sa a avut un meci greu, dar că este bucuros de faptul că Juventus a obţinut o nouă victorie:

20161120_150502

Antrenorul sucevenilor, Cristi Popovici, nu şi-a ascuns dezamăgirea în urma înfrângerii: