Înotătorul rădăuţean Şerban Cotos a obţinut 4 medalii la Campionatele Naţionale Şcolare

Şerban Cotos a dominat probele de fluture la Campionatele Naţionale Şcolare de la Reşita

Înotătorul rădăuţean Şerban Cotos s-a întors de la Campionatele Naţionale Şcolare de Înot, de la Reşiţa, cu două medalii de aur şi două medalii de argint, după ce a câştigat probele de fluture şi s-a clasat pe locul doi în probele de ştafetă.

Plecat la concursul de la Reşiţa direct din pregătire, Şerban a dominat probele de 50 şi 100 metri Fluture şi a ocupat locul doi cu ştafetele de 4×50 metri Liber şi 4×50 metri Mixt.

Legitimat la CSS Suceava, unde este pregătit de prof. dr. Cezar Moscaliuc, Şerban Cotos a înotat în ştafete alături de Sebastian Croitor, Vlad Brandis şi Ştefan Ropan.